İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü Programı kapsamında yapılan tören, Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi.

Programa İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin yanı sıra Gaziemir Kaymakam'ı Kudret Kurnaz, İlçe Milli Eğitim müdürü Ogün Derse, Şube Müdürü Yusuf Yılmaz ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Gaziemir Merkez Cami İmam-Hatip'i Hüsamettin Karataş'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Şair İsa Keleş tarafından okunan "30 Kuş" şiiri katılımcılar tarafından büyük alkış alırken, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ömer Faruk Özcan'ın seslendirdiği "15 Temmuz Ağıtı" ve Esat Kabaklı'ya ait "Bil Oğlum" eserleriyle salonda duygu dolu anlar yaşandı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi konuşmasına "Tarihini şanlı zaferlerle süslemiş merhamet ve medeniyet nuru ile bulunduğu coğrafyayı bir güneş gibi aydınlatmış milletimiz, bu teşebbüste destansı bir karşılık vermiştir." sözleriyle başladı.

"Malazgirt'ten Ebediyete Sürecek Bir Şarkı"

"15 Temmuz, asırlardır istiklali genlerine kodlamış bir milletin, hak bildiği yolda korkusuzca yürüyüşüdür. Bu devletin dirliğini ve birliğini birlikte sağlayacağız. En önemli görevimiz, şanlı mazimizi, Anadolu'nun kapılarını açan Alparslan'dan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kadar verilen tüm mücadeleyi, anasınıfından liseye kadar tüm öğrencilerimize anlatmaktır." diyen Yahşi birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

Yahşi konuşmasına, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerini yâd ettiğimiz bu günde birlik ve beraberlikle daha güçlü yarınlar temennisiyle vatanı ve milleti için korkusuzca şahadete yürüyen aziz kahramanlarımıza yüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum" sözleriyle son verdi.

Programda söz alan Gaziemir Kaymakamı Kudret Kurnaz, "Tarihi insanlık tarihi ile başlayan Türk milletinin varlığı ebediyen devam edecektir. Asla sormaktan, sorgulamaktan, düşünmekten vazgeçmeyin çünkü bu milletin bu devletin düşmanları her zaman var olacaktır." dedi.

Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "Vurulduk" adlı oratoryonun ardından,  programa okulun geleneksel Türk sanatları kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz fotoğraf ve ebru sergisi açılışı ile devam edildi.

Program, Gaziemir Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Animasyon Stüdyosu açılışının ardından sona erdi.

22-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.