İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Darbe Girişimi ve İzmir Süreci Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Gerçekleştirildi

 Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile beraber bir çok kişi katıldı.
15 Temmuz Darbe Girişimi ve İzmir Süreci Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Gerçekleştirildi

Yoğun katılımın olduğu toplantıda 15 Temmuz hain terör saldırısı sürecinde yaşanan olaylar İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya tarafından anlatıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; ”Milli Eğitim camiasında uzun süredir çalışıyorum. Her dönemde ve yöneticilik yaptığım süreçlerde emniyet müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışmalarımız oldu. İzmir’e geldiğimden beri gördüğüm çok güzel bir tablo vardı. O da Sayın Uzunkaya’nın İzmir’in çocuklarına kendini adamış çalışmaları ve gençlerimizin terör gurupların eline düşmemeleri için birçok sosyal proje ve çalışmalara imza attığıdır. Aynı şekilde gençlerimizin bağımlılık alışkanlığı kazanmaması için yapılan çalışmalar da başarılı bir şekilde devam ettirilmiştir.” diyerek

“Gençlerimiz için çok duyarlı bir teşkilat ve bu teşkilatın değerli bir liderini gördüm.” Şeklinde duygularını dile getirdi.

Okulların açıldığı gün emniyet müdürlüğünün gösterdiği hassasiyetten bahseden Yahşi, yaşanan sıkıntı ve sorunların beraber çözüldüğünü belirtti.

15 Temmuz hain menfur saldırının süreç içerisinde de kendi bayrağını, toprağını, demokrasisini,  çocuklarını koruyabilmek için canhıraş çalışan bir Emniyet Ekibi gördüm diyerek Uzunkaya başkanlığında yapılan bu çalışmalar ve gösterilen hassasiyet için İL Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ, Uzunkaya’ya teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Ataması yapılan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “15 Temmuz Darbe Süreci İzmir Sürecinin Değerlendirilmesi Toplantısı” toplantısına katıldı. Ataması Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan Celal Uzunkaya, veda konuşmasını burada yaptı. Uzunkaya, “en büyük hayalim İzmir’e bir Emniyet Müdürlüğü kazandırmaktı. Hayatta çok fazla keşkelerim olmadı. Hayatımda bu bir keşke olarak kaldı” dedi.

“Sahte ihbarlarla oyalandık”

Uzunkaya, konuşmasında 15 Temmuz Darbe sürecinde yaşanan olaylarla ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Darbe girişiminin etkilerinin çok uzun sürecini söyleyen Uzunkaya, yakalanan örgüt militanlarının verdiği ifadeler doğrultusunda aslında planlanan darbe girişiminin 16 Temmuz gece 03.00 ile 06.00 arasında planlandığını ancak planlarının deşifre olması sebebiyle erkene çektiklerini söyledi.

İzmir’de son 2,5 yılda aldıkları toplam ihbarı son 100 günde aldıklarını belirten Uzunkaya, suiistimal olasılığına karşı her bir ihbarı titizlikle incelediklerini ve mağduriyet oluşmaması için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Ancak bazı terör örgütü üyelerinin bize asılsız ihbarlarda bulunarak kendilerini oyalamaya çalıştıklarını anlattı.

Uzunkaya, atama ile olarak ise “atamamın olacağını gece saatlerinde olduğunu öğrendim. Hizmetlerime kaldığım yerden devam edeceğim. Yıllık planlamamız içinde her çarşamba günü Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde darbe sürecini anlatan etkinlikler yapacaktık. Tayinim çıktığı için bu yarıda kaldı. Kaldığım yerden devam edeceğim. Peygamber Efendimizin bir sözü var. “Bir insan bir saat sonra öleceğini bilemez. Öleceğinizi bilseniz bile elinizdeki son fidanı dikin” demiştir. Bizde bu fidanı burada dikmek istedik. İnanıyorum ki gelen arkadaşım, arkadaşlarımızı aynı duyarlılıkta olmasını temenni ediyorum” dedi.

Etkinlik bitiminde İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi tarafından Celal Uzunkaya’ya yaptıkları hizmetten dolayı çiçek verildi. Uzunkaya, Yahşi ile yaptığı sohbette espriler havada uçuştu. Uzunkaya, “bu yeni binayı Emniyet binası yapmak için çok arzulamıştım. Ama Sayın Yahşi’ye nasip oldu. Ama buradan yetişen bilinçli çocuklarımız polis olarak vatanımıza hizmet verecektir” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ise Sayın Uzunkaya ile bu kısa ama yoğun gündemli bir dönemde çalışmak büyük bir onurdu” dedi.  

27-10-2016

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.