İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"100. Yılda Su Ürünleri ile Sağlıklı Çocuklar, Sağlıklı Nesiller Projesi" Açılış Programı Gerçekleştirildiİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında "100. Yılda Su Ürünleri ile Sağlıklı Çocuklar, Sağlıklı Nesiller Projesi" açılış programı gerçekleştirildi. Bornova Nihat Gündüz İlkokulunda gerçekleştirilen programa; İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Bornova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Tevfik Oğuz, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Hayırsever Nihat Gündüz, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında ilkokul 4.  sınıf öğrencilerine yönelik işbirliği protokolü imzalanmıştı. Protokol ile öğrencilere, avcılığı ve yetiştiriciliği yapılan su ürünlerinin tanıtılmasının ve su ürünlerinin yalnızca taze soğutulmuş tüketimini değil, aynı zamanda çeşitli işleme teknolojileri kullanılarak hazırlanan ürünlerin tüketilmesinin önemini anlatmak ve öğrencilere su ürünlerini sevdirmek amaçlanıyor. Protokol kapsamında öğrencilere eğitim amaçlı animasyon, çizgi filmi gösterimi ve su ürünleri ile ilgili çeşitli konularda eğitim verilmesi, balık şenliği yapılması, yarışmaların düzenlenmesi hedefleniyor.

Bu kapsamda Bornova Nihat Gündüz İlkokulunda "100. Yılda Su Ürünleri ile Sağlıklı Çocuklar, Sağlıklı Nesiller Projesi Açılış Programı" gerçekleştirildi. Programda öğrencilere, balık ve su ürünlerinin beslenmedeki önemi anlatıldı. Balık Döner Şenliği etkinliğinde öğrenciler keyifli zaman geçirdi.

23-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.