İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Aralık İnsan Hakları Günü Ve Demokrasi Haftası Kutlama Töreni Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde Düzenlenen Etkinlikle Kutlandı

10 Aralık İnsan Hakları Günü Ve Demokrasi Haftası Kutlama Töreni Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde Düzenlenen Etkinlikle Kutlandı

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Narlıdere Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü İsmet Ersoy, Narlıdere Müftüsü Kemal Karadeniz, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Boran, Şeref Batur, Nevzat Seyitoğlu, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla kutlama töreni gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, İl Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Narlıdere Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü İsmet Ersoy, Narlıdere Müftüsü Kemal Karadeniz, Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koçak, Narlıdere İlçe Milli Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Boran, Şeref Batur, Nevzat Seyitoğlu, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla, 10 Aralık İnsan Hakları Günü ve Demokrasi Haftası kutlama töreni Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Narlıdere İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurdoğan Aksoy öğrencilere seslenerek,

 ‘’ Bütün insanlar doğanın düzeni gereği doğar, büyür, yaşar ve ölürler. İnsanlar doğduklarında hangi dile, dine, renge sahip olurlarsa olsunlar temel haklara sahip olarak doğarlar ve hiç kimse bu temel hakları insanların elinden alamaz. Dolayısıyla geleceğin teminatı olan sizler insan haklarının koruyucusu ve uygulayıcısı olacaksınız. ‘’diyerek konuşmasının tamamlamıştır.

Ardından Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koçak,

‘’ İnsan hakları, kişinin sırf bir insan olduğu için sahip olduğu haklar anlamına gelmektedir. İnsan hakları dokunulmaz, devredilmez ve vazgeçilmez haklardır.İnsan hakları üstün kurallar bütünüdür.’’ diyerek sözlerine şöyle devam etti:

‘’ Anayasamızda ´insan haysiyetine aykırı ceza ve işlem uygulanamayacağı´, ´eziyet işkence ve angaryanın yasak olduğu´ sürekli olarak vurgulanmıştır.

Günümüzde insan hakları kuralları anlaşmalar, anayasalar ve yasalarla hukuk kuralları haline getirilmiştir.

İnsan hakları, ´yeryüzündeki bütün insanların birbirlerine karşı salt insan olmaktan kaynaklanan ödevleridir.´

İnsan hakları, birey kadar toplumsal yaşam için de önemlidir.’’ diyerek konuşmasını tamamladı. 

Törende konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz da günün anlam ve önemine dikkat çekerek, İnsan Haklarının önemini vurguladı. 

Program, öğrencilerin okuduğu şiirler, slayt gösterileri, öğrencilerin hazırladığı oratoryo ve koro ile devam etti.

Programın sonunda konuklar, programda emeği geçen öğretmenler ve öğrenciler bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.

11-12-201811-12-201811-12-201811-12-201811-12-201811-12-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.