İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir'de Çadır Kentlerde Kalan Öğrenciler İçin Gönüllü Öğretmenler Harekete Geçti.

İzmir'de Çadır Kentlerde Kalan Öğrenciler İçin Gönüllü Öğretmenler Harekete Geçti.

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası çadırkentte kalan öğrenciler için gönüllü öğretmenler seferber oldu.

Gönüllü öğretmenler, çadırkentlerde yaşamını sürdüren depremzede öğrencilerin eğitim öğretim faaliyetlerine destek oluyor. Öğretmenler, eğlenceli etkinliklerle çocukların korkularını unutturmaya çalışıyor.

 İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizasyonu ile gönüllü öğretmenler, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra açık havadaki görsel sanatlar, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sportif ve sanatsal faaliyetler, kukla gösterileri gibi çalışmalarla öğrencilerin acılarını hafifletmeye çalışıyor. Yetkililer ayrıca alandaki Mobil Eğitim Otobüsü'n de EBA portalından yararlanma imkânı bulan çocukların çadırlarında da uzaktan eğitime devam edebilmesi için tablet dağıttı.

Karşılık beklemeden

Depremzede öğrenciler bu sayede derslerinden geri kalmazken yapılan faaliyetlerle de eğlenme imkânı buluyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, depremde 15 dakika gibi kısa bir sürede okulların tahliyesinin yapıldığını, hiçbir öğrencinin burnu kanamadan bu süreci atlattıklarını söyledi. Şimdi de evlerine giremeyen ve çadır kentlerde kalan çocukların eğitim ve öğretime devam edebilmesi için çalışma yürüttüklerini ifade eden Yahşi, öğretmenlerin gönüllülük esasına göre sahada olduğunu aktardı. Ömer Yahşi, "Yaklaşık 300 öğretmenimiz şu anda çadır kentlerde görev yapıyor. Öğretmenlerimiz gönüllülük esasına dayanarak sahadalar. Gece gündüz buradalar ve çok güzel faaliyetler yapıyorlar. Öğrencilerimiz, akıl zeka oyunlarından tutun mantık oyunlarına, taş boyamaya kadar yüzlerce aktiviteyi rehber öğretmenlerimizin kontrolünde açık havada rahat bir şekilde yapıyor. Öğretmenlerimizin gerçekten hiçbir karşılık beklemeden görev almaları bizi mutlu ediyor. Bu süreci inşallah öğrencilerimizin ruhsal, psikolojik ve bedensel anlamda zarar görmeden atlatacağına yürekten inanıyorum" dedi.

09-11-202009-11-202009-11-202009-11-202009-11-202009-11-202009-11-202009-11-2020

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.