İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Bilim ve Toplum Uygulamaları Destekleme Programı

4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Bilim ve Toplum Uygulamaları Destekleme Programı

Proje Adı: Bilimi Yaşıyorum

"Bilimi Yaşıyorum" projesi ile çağrı amaçlarından olan özel gereksinimli bireylerin proje kapsamında gerçekleştirilecek doğa ile etkileşimli etkinlikler ile bilimsel olguları fark etmelerini sağlayarak, merak duygularını, araştırma ve sorgulama duygularını teşvik etmek ve bilişsel, sosyal, görsel olarak edindikleri deneyimleri hayatlarına adapte ederek aktif katılımlarını sağlamak hedeflenmektedir.

Projede hafif zihinsel yetersizliğe sahip öğrencilerin merak ve sorgulama duygularını artıran, bilişsel becerilerini geliştiren, büyük ve küçük kas becerilerini destekleyen hortikültürel, bilimsel, etkileşimli, sürdürülebilir ve doğada öğrendiklerini hayatlarına adapte ederek aktif katılımlarını sağlayacak etkinlikler planlanmıştır.

 

 Bu yaklaşımlar doğrultusunda projede hedef kitle, İzmir ilindeki özel eğitim meslek okullarında 9. ve 10. sınıfta okuyan hafif düzey zihinsel yetersizliği olan öğrencilerdir.

Başvuru Kriterleri için tıklayınız..>>

Başvuru Formu için tıklayınız..>>

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.