İzmir İmam Hatipler 2. Bilim, Teknoloji, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği

İzmir İmam Hatipler 2. Bilim, Teknoloji, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği Karşıyaka Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlendi. Şenliğe; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğtim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, İzmir Eğitim Birsen Şube Başkanı Alı Kaya. STK başkan ve temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Bölümü koordinesinde Geleneksel Bilim, Teknoloji, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği; teknoloji, spor ödülleri ve çadır alanı olmak üzere 3 ayrı alanda imam hatip okullarının yanısıra Ortaöğretim, Mesleki Teknik Eğitim, Temel Eğitim ve Özel Eğitim ve Rehberliğe bağlı okul ve kurumların katılımlarıyla düzenlendi. Karşıyaka Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan şenliğe 1500 öğrenci, 369 sporcu, 152 öğretmen, 34 okul katıldı. Okulların stantlarında ; bilimsel ve teknolojik, sosyal, kültürel sanatsal ürünler, AB projeleri, E-Twinning, Teknofest ve Araştırma Proje Mateyalleri, TÜBİTAK 4006, Bilim Fuarı gibi etkinliklerde yer alan eserler sergilendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.
İnsan medeniyeti hareketi izmir şube başkanı konuşmasında
Uğur Bayrak “İmam Hatip okullarımız bilimden teknolojiye sanattan spora her alanda varlığını gösteren ve başarılı olan okullar olarak İzmir Eğitiminde söz sahibi kurumlar olmaya devam ediyor, bu çalışmalarda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum “dedi.
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı
Cüneyt Dayhan “Türkiye’nin geleceğini emanet edeceğimiz bu güzide evlatların burada gördüğümüz bilimden sanata uzanan takdire şayan çalışmaları, ortaya koydukları başarı bizi gururlandırıyor, onları desteklemek ve onların yolunu açmak her STK’nın önemli bir vazifesidir çünkü geleceğimiz bu evlatlarımızın ellerindedir” şeklinde konuştu.
İzmir İl Kültür Müdürü Murat Karaçanta “ Okullarımızın salt bilgi aktarılan değil bilimin, teknolojinin, kültürün, sanatın üretildiği merkezler haline gelmiş olması Tükiye’nin İkinci Yüzyılında bizlere heyecan veriyor bu çalışmalarda emeği geçen idarecilerimizi öğrencilerimizi öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Memur-sen İzmir İl Başkan yrd
Ali Bilgiç Öğrencilerimize selamlama konuşması yaparken
İzmir İmam Hatipler Derneği Başkanı Burhanettin Kansızoğlu “İmam Hatip okullarımızda yürütülen robotik kodlama teknoloji bilim kültür ve sanat ürünlerinin sergilendiği bu şenlikte bir kez daha öğrencilerimizle gurur duyduk. Bu çalışmaların her yıl biraz daha artarak devam edeceğine inanıyoruz. Emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. “ şeklinde konuştu. İzmir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yılmaz konuşmasında; Türkiye Yüzyılının geleceğinin teminatının bugün bu salonda bu bahçede bu sahada vücut bulduğu vurgusunu yaparken imam hatip okullarımızın geldiği noktada bilimde teknolojide kültürde sanat ve sporda öncü okullar haline geldiğini gelecek hedefinde Okullarımızın sadece Türkiye’de değil Dünya’da da örnek okullar olacağına inancının tam olduğunu dile getirdi. Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür de konuşmalarında “Bu yıl ikincisi düzenlenen İmam Hatipler Bilim Kültür Şenliği her yıl daha iyiye daha güzele erişerek devam edecek emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarın ancak bilgiyle ekilen tohumlar yeşere bilgiyle sevgiyle bıkmadan usanmadan çalışarak ilim ve irfan yolunda milli ahlaki insanı değerlerle donanmış bir nesli hep beraber inşa edeceğiz. İnsanlığın hayırda yarışında sizler öncü olacaksınız. Harezmi’den Cezeriye’ye uzanan bu kutlu Sevda Aziz Sancarlar’la Selçuk Bayraktarlar’la yeni bir nüve bularak imam hatip gençliğimizle tüm öğrencilerimizle daha nice güzel buluşların icatların gelişmelerin kapısını aralayacaktır. Bu tablo bunun göstergesidir bu tablo çok güzel bir tablo. Sizlere güveniyoruz sizlere inanıyoruz ve bütün desteğimizin sizlerle olduğunu bilmenizi istiyoruz. “ dedi. Mehter Takımı ve Zeybek gösterilerinin yer aldığı şenlikte stantlar ziyaret edildi, 8 branş 24 kategoride 2700 sporcunun yarıştığı ve 360 sporcunun ödül aldığı 15 Temmuz İstiklal Şehitleri Spor ödülleri dağıtıldı. Şht.Prof.Dr.İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde kurulan ve bilimsel atölyelerden sanatsa çalışmalara TUBiTAK Projelerinden, sosyal sorumluluk proje çalışmalarına kadar imam hatip okullarında yürütülen çalışmaların sergilendiği şenlik alanı açılışı İl MEM Sayın Dr.Murat Mücahit Yentür ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi alandaki sergiler gezilerek öğrencilerden projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi alındı. Burada bulunan çadırlar 1500 ziyaretçi tarafından da ziyaret edildi. Şenlik, okullara ait müzik gruplarının açık hava konseri ile program sona erdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.