İstanbul Bölge Güreş Müsabakalarında Büyük Başarı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, öğrencilerin akademik ve mesleki gelişimlerinin yanında onların sportif yönden de gelişmelerini desteklemek amacıyla çalışmalar planlamakta ve yürütmektedir. Bu kapsamda spora ilgili ve yetenekli öğrencileri desteklemek, geleceğin nitelikli ve ahlaklı sporcularının yetişmesine katkı sunmak, fiziksel ve zihinsel, ruhsal ve sosyal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireylerin yetişmesini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokole bağlı olarak Türkiye Güreş Federasyonu ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası Güreş grup müsabakaları 30 Kasım ve 01 Aralık tarihlerinde Ankara, İstanbul, Mersin ve Bingöl’de yapıldı.1500 civarında sporcunun ter döktüğü müsabakalar nefesleri kesti. İstanbul’da yapılan A ve B Gençler Grekoromen ve Serbest Güreş müsabakalarına İzmir’den 17 okuldan toplam 90 öğrenci katıldı. İzmir, müsabakalarda 16 birincilik, 10 ikincilik, 7 üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştır. Bunların arasında en büyük başarıyı; 10 birincilik, 4 ikincilik, 4 üçüncülük alan Karşıyaka Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi göstermiştir.

Müsabakaların düzenlenmesinde; İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün,  İzmir Din Öğretimi Bölümünün,  Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ve koordinatör okul Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesinin büyük katkıları olmuştur.

Geleceğin nitelikli ve ahlaklı sporcularının yetişmesinde önemli bir adım olan bu müsabakalara katılan, başarı sağlayan tüm öğrencilerimize; katkıda bulunan öğretmen ve idarecilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.